اجاره پارتیشن

پارتیشن لمسه با لوستر

اجاره پارتیشن لمسه با لوستر بر روی دیوار به عنوان یک پوشش ظاهری از گذشته توسط طراحان فرانسوی وارد ایران شده است و تاکنون با بهره مندی از تکنولوژی های جدید در مواد سازنده هنوز مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع اجاره پارتیشن لمسه با لوستر بر روی دیوار یا درب را لمسه کاری می گویند.

اگر درب استودیوهای ضبط صدا و یا سالن اجتماعات و سینماها را به خاطر داشته باشید طراحان از اجاره پارتیشن لمسه با لوستر برای جلوگیری از انتقال صدا استفاده نموده اند عایق موجود در لایه سطح زیرین اجاره پارتیشن لمسه با لوستر فضای داخلی را به خارج از  آن محیط منتقل نمی سازد و مانند یک پوشش مناسب جهت کاهش صدا عمل می کند.جنس پدهای مورد استفاده در اجاره پارتیشن لمسه با لوستر پلی استر است که در بازار به صورت رول های بزرگ به فروش می رسد این لایه که اصطلاحا با نام لایه پشم شیشه در بازرا مرسوم است به صورت سطح زیرین کار استفاده می گردد و روی آن را پارچه یا چرم مصنوعی پوشش می دهد.

اجاره پارتیشن لمسه با لوستر تنوع زیادی در بازار دارد که متناسب با نوع فضا و کاربرد آن در طراحی داخلی به مشتریان پیشنهاد داده می شود تنوع رنگی در این پارچه ها سبب شده تا متناسب با هر سلیقه ای طرح آن موجود باشد. از اجاره پارتیشن لمسه با لوستر برای تزئین دیوار استفاده می شود ولی بیشترین کاربرد آن همانطور که گفته شد جهت درب و برای جلوگیری از انتقال صدا است.

طراحان دکراسیون داخلی پیش از هر پیشنهای سعی بر این دارند تا با ارائه راه حل های خود علاوه بر زیباسازی محیط مشکلات مرتبط با طراحی ساختمان را برطرف سازند و از ابزارهای روز دنیا استفاده کنند. اجاره پارتیشن لمسه با لوستر مشکل انتقال صدا را در محیط برطرف می سازد و علاوه بر زیبایی قابل شست و شو می باشد اما استفاده از آن معایبی نیز به دنبال دارد.

پارتیشن لمسه با لوستر

پارتیشن لمسه با لوستر

پارتیشن لمسه

پارتیشن لمسه

پارتیشن لمسه

اجاره پارتیشن لمسه مشکل انتقال صدا را در محیط برطرف می سازد و علاوه بر زیبایی قابل شست و شو می باشد اما استفاده از آن معایبی نیز به دنبال دارد. اجاره پارتیشن لمسه بر روی دیوار به عنوان یک پوشش ظاهری از گذشته توسط طراحان فرانسوی وارد ایران شده است و تاکنون با بهره مندی از تکنولوژی های جدید در مواد سازنده هنوز مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع اجاره پارتیشن لمسه بر روی دیوار یا درب را لمسه کاری می گویند.

جنس پدهای مورد استفاده در اجاره پارتیشن لمسه پلی استر است که در بازار به صورت رول های بزرگ به فروش می رسد این لایه که اصطلاحا با نام لایه پشم شیشه در بازرا مرسوم است به صورت سطح زیرین کار استفاده می گردد و روی آن را پارچه یا چرم مصنوعی پوشش می دهد.

اجاره پارتیشن لمسه تنوع زیادی در بازار دارد که متناسب با نوع فضا و کاربرد آن در طراحی داخلی به مشتریان پیشنهاد داده می شود تنوع رنگی در این پارچه ها سبب شده تا متناسب با هر سلیقه ای طرح آن موجود باشد. از اجاره پارتیشن لمسه برای تزئین دیوار استفاده می شود ولی بیشترین کاربرد آن همانطور که گفته شد جهت درب و برای جلوگیری از انتقال صدا است.

اگر درب استودیوهای ضبط صدا و یا سالن اجتماعات و سینماها را به خاطر داشته باشید طراحان از اجاره پارتیشن لمسه برای جلوگیری از انتقال صدا استفاده نموده اند عایق موجود در لایه سطح زیرین اجاره پارتیشن لمسه فضای داخلی را به خارج از  آن محیط منتقل نمی سازد و مانند یک پوشش مناسب جهت کاهش صدا عمل می کند.

طراحان دکراسیون داخلی پیش از هر پیشنهای سعی بر این دارند تا با ارائه راه حل های خود علاوه بر زیباسازی محیط مشکلات مرتبط با طراحی ساختمان را برطرف سازند و از ابزارهای روز دنیا استفاده کنند.

پارتیشن چوبی-پاراوان

اجاره پارتیشن چوبی یا پاراوان چیست؟

اجاره پارتیشن چوبی یا پاراوان به معنی جداسازی و قسمت‌بندیست. در دهه‌های گذشته اجاره پارتیشن چوبی یا پاراوان که معمولا از چوب ساخته می‌شدند به صورت مجموعه‌ای بلند تا سقف امتداد می‌یافتند و در نهایت، طبقات آن، فضایی برای قرار دادن اشیاء تزئینی که از دو طرف قابل رویت بودند به‌شمار می‌رفت. اجاره پارتیشن چوبی یا پاراوان بیشتر در میان دو فضای پذیرایی و نشیمن تعبیه می شدند. برای اجاره پارتیشن چوبی یا پاراوان در فضا، پلان فضای مذکور را ترسیم کنید، مقیاس را در اندازه و محل قرارگیری پارتیشن مدنظر قرار دهید؛ پس از بررسی سیرکولاسیون (محدوده تردد و رفت و آمد) در پلان و تطبیق اندازه اجاره پارتیشن چوبی یا پاراوان با متراژ فضا و تصمیماتی درباره رنگ و فرم آن، می‌توانید پارتیشن‌ را در فضا اجرا کنید.

تنوع در اجاره پارتیشن چوبی یا پاراوان

امروزه انواع متنوع و متعددی اجاره پارتیشن چوبی یا پاراوان در بازار موجود است مانند پارتیشن اداری، پارتیشن تک جداره، پارتیشن دوجداره و … که مانند دیوار، نقش جدا کننده را در فضا ایفا می‌کند و از طرفی به‌علت تنوع در فرم، اندازه، نوع کاربری، متریال، رنگ، بافت و …، عنصری کامل کننده در طراحی فضا به شمار می‌آید. استفاده از پارتیشن ‌بندی در فضاهای مسکونی علاوه بر کاربرد، جنبه دکوراتیو نیز دارد. مخصوصا در فضاهایی با متراژ کم، نوع پارتیشن‌ها نباید باعث کوچک شدن فضا شود. اجاره پارتیشن چوبی یا پاراوان یا جدا کننده‌ها می‌توانند با ارتفاع بسیار کوتاه نصب شوند.

نوع کوتاه اجاره پارتیشن چوبی یا پاراوان که روی زمین قرار می‌گیرد مانند پانل‌ها، معمولا ثابت نصب می‌شوند، اما نوع متحرک آنها مناسب‌تر ‌هستند زیرا می‌توانید محل قرارگیری آن را با تغییر چیدمان تغییر دهید. از سطح روی این پارتیشن‌ها می‌توانید به‌ عنوان محلی برای قرار دادن المان‌های تزئینی استفاده کنید. اجاره پارتیشن چوبی یا پاراوان معمولا دو سویه طراحی و ساخته می‌شوند و می‌توانند برای هر دو سمت فضا جنبه دکوراتیو داشته باشند.

پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی

پارتیشن فلزی

پارتیشن فلزی

پارتیشن فلزی

اجاره پارتیشن فلزی چیست؟

اجاره پارتیشن فلزی می‌تواند به عنوان پارتیشن اصلی استفاده شود، فقط به این نکته توجه کنید که اجاره پارتیشن فلزی زمانی می‌تواند به عنوان پارتیشن اصلی استفاده شود که از دو طرف دید داشته باشد. بهترین و مطلوب‌ترین حالت قرار دادن پارتیشن فلزی در محیط به نحوی است که از چند جهت قابل رویت باشد. در این حالت جلوی نور محیط را نگرفته و فضا بسته نمی‌شود.

اجاره پارتیشن فلزی به معنی جداسازی و قسمت‌بندیست. در دهه‌های گذشته اجاره پارتیشن فلزی که معمولا از آهن ساخته می‌شدند به صورت مجموعه‌ای بلند تا سقف امتداد می‌یافتند و در نهایت، طبقات آن، فضایی برای قرار دادن اشیاء تزئینی که از دو طرف قابل رویت بودند به ‌شمار می‌رفت. اجاره پارتیشن فلزی بیشتر در میان دو فضای پذیرایی و نشیمن تعبیه می شدند. برای اجاره پارتیشن فلزی در فضا، پلان فضای مذکور را ترسیم کنید، مقیاس را در اندازه و محل قرارگیری پارتیشن مدنظر قرار دهید؛ پس از بررسی سیرکولاسیون (محدوده تردد و رفت و آمد) در پلان و تطبیق اندازه اجاره پارتیشن فلزی با متراژ فضا و تصمیماتی درباره رنگ و فرم آن، می‌توانید پارتیشن‌ را در فضا اجرا کنید.

تنوع در اجاره پارتیشن فلزی

امروزه انواع متنوع و متعددی اجاره پارتیشن فلزی در بازار موجود است مانند پارتیشن اداری، پارتیشن تک جداره، پارتیشن دوجداره و … که مانند دیوار، نقش جدا کننده را در فضا ایفا می‌کند و از طرفی به‌علت تنوع در فرم، اندازه، نوع کاربری، متریال، رنگ، بافت و …، عنصری کامل کننده در طراحی فضا به شمار می‌آید. استفاده از پارتیشن ‌بندی در فضاهای مسکونی علاوه بر کاربرد، جنبه دکوراتیو نیز دارد. مخصوصا در فضاهایی با متراژ کم، نوع پارتیشن‌ها نباید باعث کوچک شدن فضا شود. اجاره پارتیشن فلزی یا جدا کننده‌ها می‌توانند با ارتفاع بسیار کوتاه نصب شوند. در این حالت به‌ صورت دیوارک عمل کرده و معمولا در محیط‌ های یکپارچه مانند هال و پذیرایی برای پارتیشن بندی دو فضا به ‌کار می‌روند. 

پارتیشن